Arkitektur siden 1991

Kontoret ble etablert av Kjell Kvernaas på Kolbotn i 1991 etter 17 års medeierskap i arkitektfirmaet Hougen og Solheim Arkitektkontor AS i Oslo.

Vi har varierende og faglig utfordrende prosjekt-oppdrag og legger vekt på å utvikle fagmiljøet bl.a. gjennom deltagelse i arkitektkonkurranser, studieturer og kursing. Flere av våre oppdrag er ervervet gjennom arkitektkonkurranser – juryert og bedømt på faglig grunnlag.

Kontoret har sentral godkjenning i tiltaksklasse 3.

Flere av kontorets prosjekter har vært nominert for sitt faglige nivå og har mottatt priser for god arkitektur og byggeskikk.

Kontakt oss

Kolbotnveien 7 / Postboks 258
1411 Kolbotn

66 80 24 80
kvernaas.ark@kvernaas.no

Ansatte

Marit

Marit Lundanes

Daglig leder
Sivilarkitekt MNAL

marit.lundanes@kvernaas.no
67 20 68 02
(+47) 414 23 719

Kjell

Kjell Kvernaas

Partner
Arkitekt MNAL NPA

kjell.kvernaas@kvernaas.no
67 20 68 01
(+47) 909 28 969

Per2

Per Furuseth

Partner
Sivilarkitekt MNAL

per.furuseth@kvernaas.no
67 20 68 03
(+47) 482 07 224

Helene H

Helene Hyllseth

Sivilarkitekt MNAL

helene.hyllseth@kvernaas.no
67 20 68 06
(+47) 980 96 198

Manglende Profilbilde

Line Aanstad Hem

(permisjon)
Master i arkitektur

line.hem@kvernaas.no
67 20 68 04

Helene Wj

Helene Wiik Jahnsen

Master i arkitektur

helene.jahnsen@kvernaas.no
67 20 68 05

Manglende Profilbilde

Annelise Christiansen

Master i arkitektur

annelise.christiansen@kvernaas.no

Rubi

Rubi Hyllseth

Master i bjeffing